Çok Seyahat Eden İnsanların İş Hayatlarında Başarılı Olmalarının 5 Nedeni

Bütçe Yönetimi Konusunda Onlardan İyisi Yoktur

Her seyahat için kısıtlı ya da cömertçe ayırdığımız bir bütçemiz vardır ve seyahat süresince bu parayla idare etmemiz gerekmektedir. Önce gün gün yapılacak harcamalar çıkarılır ve uygulamaya alınır. Evdeki hesap çarşıya uymadığında da hemen B planına geçilir ve kemer sıkma politikasıyla en temel harcamalara bütçe ayrılır ve lüks harcamalara bir son verilir. Her gezgin aynı zamanda bir ekonomisttir bir maliyecidir.

Networking ve Girişimcilik Onlardan Sorulur

Bambaşka kültürlerden farklı hayat tarzlarındaki insanlara dokunup iletişim kurabilmek, ortak bir dilde anlaşarak kendini ifade etmek, arkadaş olmak, kültürlerarası etkileşim halini sürekli aktif tutabilen yani sık sık seyahat eden insanlarda, hayatlarının her alanında yeni insanlarla tanışmak ve bilgi paylaşımında bulunmak isteği ve tutkusu devam eder. En başarılı girişimlerin sık seyahat ediyor olmaları bir tesadüf değildir.

Bukalemun Gibi Her Ortama Ayak Uydururlar

Yenilikçi ve değişime açıklardır. Balta girmemiş ormanlar, ay’a yolculuk ya da deniz altıyla günler sürecek bir yolculuk… Hiçbir zorluk onları yıldırmaz, aksine değişen koşullara adapte olma süreci hızlandıkça bu durumdan keyif almaya başlarlar. Jules Verne gibi kâh gökyüzünde kâh denizaltında gezer, anı yaşar ve hayattan keyif almayı bilirler.

Mutluluğun Reçetesini Yazarlar

Bir gezginden mutluluğun reçetesini istediğinizde size; bir tutam mavi, birkaç kaşık temiz hava, bir bardak yeşil, gökyüzüne serpiştirilmiş yıldızlar, tarihin buram buram kokusu ve bolca gülümsemek olduğunu söyleyeceklerdir. Unutmayın, az çoktur.

Harita Uzmanı Deyip Geçmeyin, Çıkmaz Sokakları Kilometrelerce Öteden Tanırlar

Haritayı eline aldığı anda bir Sadun Boro, bir Macellan kesilir ve sizi gitmek istediğiniz yere gözleri kapalı götürürler. Günümüz iş dünyasındaki önünü görememek, karar verememek gibi sorunlar gezgin için küçük birer oyundan ibarettir. Çıkmaz sokakları kilometrelerce öteden tanır ve biraz deneyimleri biraz da sezgileriyle hedefe ulaşmanızda size liderlik ve öncülük ederler.